В Мощулищенському НВК 25 листопада медичною сестрою Вальковець Д.Г. було проведено годину спілкування «Лікар у собі» з учнями 9 класу. Мета цього заходу полягає в розкритті поняття «здоровий спосіб життя»; дати рекомендації, спрямовані на профілактику хвороб, а не їхнє лікування; виховувати бажання слідкувати за своїм здоров’ям. Діти намагалися самостійно створити свій режим дня спираючись на зразок. Також проводилося анкетування учнів на тему «Мій режим дня» з послідуючим аналізом.
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
Учні Мочулищенського НВК із захопленням готувались до цього дня: малювали малюнки, складали власні вірші про нашу мову, проведено виховні заходи:. міні-конференцію «Минуле і сучасне української мови» підготували учні 8класу, літературну вітальню «Ти, рідна мово, чиста, мов роса, Цілюща й невичерпна, як криниця» провели учні 9 класу.
Ми дізналися про джерела нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Учні закликали берегти нашу мову від кривд і наруги, від забуття і зрад
... Читати далі »
Місця, пов’язані з нашими героїчним минулим, мають особливу енергетику. Їх обов’язково треба відвідати, щоб краще уявити, в яких обставинах проходили події, які мають важливе значення для нашої сучасності. Адже пам’ять про наших предків, які боролися за нашу свободу, не повинна застигати в наших серцях.
Саме таку особливу енергетику ми відчули, коли погожого, сонячного дня відвідали пам’ятний знак, встановлений в урочищі, що серед місцевого населення має назву «Лайдацька гора». Тут 14 жовтня в рамках відзначення Дня Українського козацтва та 72-ї річниці утворення Української повстанської армії відбулося освячення пам’ятного знаку «Хрест бойової заслуги УПА».
«Книги – скарби людської мудрості», - так сказав поет. До цього дня бібліотекарі Мочулищенської ПШБ підготували усний журнал «Історія виникнення бібліотек та свято «Вересневі зустрічі в бібліотеці».
Під час свята діти познайомились з бібліотеками минулого і сучасними храмами мудрості, а також команди, які складались з учнів 5-8 класів: «Книголюби» та «Книгомани» подорожували по станціях:
Нещодавно в Мочулищенському НВК Урок мужності зібрав учнів початкових класів. Важливою темою для обговорення постало питання миру в Україні, а саме: мужність українців, які стали на захист Батьківщини, вірність своєму народові, готовність віддати життя за мир і спокій у рідній державі. Другокласники декламували вірші про свою любов до Батьківщини, адже кожен з нас є частинкою одного великого українського народу.
А Оксана Федорівна торкнулася питання єдності українського народу, свідомості й щедрості наших людей, які з перших днів АТО допомагають забезпечуват
... Читати далі »
Війна… Ще зовсім недавно ми вживали це слово, як щось таке, що пройшло давно. 70 років тому Україна була визволена від фашистських загарбників, з того часу ми жили в мирі і дякували (і дякуємо) ветеранам Великої Вітчизняної війни. І ось неоголошена війна під дивною назвою АТО повернулася в наші будинки, ввійшла в кожен двір. Ввійшла, забравши з хати батька чи сина, брата чи колегу. Наше майбутнє, наше право на вільне життя зараз у руках наших хлопців на Сході. Їх щоденним подвигам ми присвятили уроки мужності. Ми вчилися в них мужності, віри і любові до України. Кожен їх подвиг безсмертний…
Перші кроки шкільного життя починаються з першого класу. Діти ростуть, мужніють, навчаються, мудрішають. Крок за кроком впевнено долають сходинки в Країні Знань.
16 травня в приміщені Мочулищенського сільського клубу відбулося свято «Прощавай, Букварику», яке підготувала вчитель початкових класів Позняк Оксана Федорівна зі своїми першокласниками.
Присутні в залі, а це були батьки, ро
... Читати далі »
Шкільне життя… Яке воно у наших першокласників? Цікаве!
У списку життєвих буднів є ряд проведених заходів, що сприяють вихованню в наших діток доброти милосердя… Одним із цих заходів є «Бал Попелюшки» зі знаменитої казки Шарля Перро.
Бо мудрість, добро й краса – невичерпні. Маленькі Попелюшки брали участь у конкурсах: вокальний, кулінарний, танцювальний; виконували завдання мачухи, відповідали на запитання вікторини «Чи справжні Попелюшки» Неабияку спритність у естафеті виявили Заблоцький Максим та Гладкий Авраам.
Нещодавно в районному центрі позашкільної освіти пройшов конкурс – огляд шкільних драматичних гуртків, у якому активними учасниками стали учні початкових класів Мочулищенського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ».